Margaras Unlimitedk47 @k47@k4.cz -- Feb 14, 22:45 (1/3/3)

Je sranda sledovat, jak se konspirační teoretici se snaží z urbanistického konceptu patnáctiminutového města https://en.wikipedia.org/wiki/15-minute_city snaží vytvořit jakýsi zlovolný dystopický plán totalitní kontroly a útlaku, který zvěstuje příchod 'new world order'.

Oxford plánuje zavést 6 modálních filtrů pro omezení průjezdu centrem osobními auty https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-oxfordshire-63794200 a najednou je z toho spiknutí, podle nějž lidé nesmí cestovat dál než 15 minut od svého bydliště nebo rovnou musí zůstat v jejich přiděleném sektoru. Jde o pouhých 6 modálních filtrů v rušných ulicích v centru. S povolením je můžete projet, můžete je překonat pěšky, na kole, v autobuse, jen ne v autě, navíc neplatí celý den, jen v době vysokého provozu a někde ani ne celý týden, a i tak se může do cílového místa objet po městském okruhu. Jde o ekvivalent, kdy se z několika ulic udělají jednosměrky. To je všechno.

Tihle lidi místo mozku červy.

---
severak@tiny.tilde.website @severak@tiny.tilde.website -- Feb 14, 22:58 (1/0/0)

@k47 já jenom čekám, kdy tu konspiraci nějaký jouda importuje k nám. Doslova vím na co navážou - na pandemické "uzavřené okresy".

---
k47 @k47@k4.cz -- Feb 14, 23:15 (0/0/1)

@severak Pro tohle by byly ještě potřeba nějaké rozsáhlejší snaha urbanistů o proměnu měst a umírnění automobilové dopravy, aby tomu dodaly rozměr, že se to děje právě teď. Pandemické lockdowny budou sloužit mytologický podklad, ukazující rozsah a zlovolnost Jejich Plánu, uzavření pár silnic a stavba několika cyklostezek v rámci rozsáhlejší vize jako realizace další fáze Plánu.

Je pravda, že konspirace a reakcionářské proudy v UK a USA se s několikaměsíčním zpožděním objevují i u nás. Pamatuju si, jak jsem z amerických alt-right slují slýchal, že konzervativismus je nový punk rock a pak to najednou říkal Klaus mladší z trikolóry.

---